Hakkında

IMG-20180829-WA0002

1974 yılında Bursa’da doğdu. Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İİBF Fakültesi Almanca İşletme ve Enformatik Bölümü’nde, yüksek lisans öğrenimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi SBE İşletme Bölümü’nde tamamladı. Ulusal ve uluslararası şirketlerde yöneticiliğin ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Ardından kendi iletişim ve yönetim danışmanlığı şirketini kuran, halen büyük markalara hizmet veren Tolga Yücel,Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Danışmanlığı, Bersay İletişim Grubu CEO’luğu görevlerini yürüttü. Habertürk TV’de iletişim dünyasındaki gelişmeleri yorumladığı, her hafta yayınlanan“İletişim Pazarı” programını Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Cansu Canan Özgen ile birlikte hazırlayıp sundu. Nisan 2017’ye kadar e-ticaret çözümleri sunan Bilginet E-Ticaret Hizmetleri A.Ş.’de Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) olarak görev yapan Yücel, iki yıldan fazla bir süre Digital Age dergisinde aylık olarak dijital sosyoloji, dijital ekonomi, e-ticaret, dijital pazarlama ve Fintechtime dergisinde finans teknolojileri üzerine yazılar yazmıştır. Yücel, ayrıca Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve Feyza Çankaya Yücel ile ASTV’de haftalık yayınlanan “Analiz” programında 5 yıl boyunca yorumculuk yapmıştır. 

Tolga Yücel, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans bünyesindeki derslerden “Marka Yönetimi” ve “Satış Yönetimi” ile Bahçeşehir Üniversitesi‘nde yüksek lisans programlarında “Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi” üzerine dersler vermiştir. 

Halen Megawatt Dijital Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olmanın yanı sıra; İletişim, dijitalleşme, strateji ve gelecek projeksiyonları konusunda konferanslar veren Tolga Yücel, kurucusu olduğu Yücel İletişim ve Yönetim Danışmanlığı bünyesinde markalara, liderlere, ulusal ve uluslararası şirketlere markalaşma, iletişim ve dijitalleşme üzerine danışmanlıklar vermektedir.

Tolga Yücel’in ilk kitabı Son İnsan – Dijital Bir Gelecekte Hayatta Kalmanın Yolları isimli kitap, Kasım 2018 yılında raflardaki yerini almış ve okuyucuları ile buluşmuştur.

Türkiye’nin ilk sosyal markası Zhoppers‘un kurucusudur.

 

iletişim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

SON İNSAN-Dijital Bir Gelecekte Hayatta Kalmanın Yolları

%d blogcu bunu beğendi: